Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Usage/Application | Industrial |
| Power | No Power required |
| Fabric | Cotton |
| Automation Grade | Analogue |
| Brand | TEXCARE |
| Material | Die-Steel Blade |
| Base Pad Size | 320 mm |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 220V AC 50 Hz |
| Grade | Laboratory |
| Brand | TEXCARE |
| Display Type | Digital |
| Operating Speed | 0-5000 mbar (50 M water column ) |
| Pressure resolution | 0.01 BAR |
| Pressure Head | 100 cm Square area |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 320mm |
| Place Of Origin | Pan India |
| Brand | TEXCARE |
| Grade | High Carbon Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Blade size | 320mm |
| Base Pad Size | 320x320mm |
Additional Information: